Château Graves de Pez, Saint-Estèphe

Maxime Saint Martin was net 21 toen hij eind 2008 besloot om de wijngaard van zijn oom te kopen. In 2009 verliet hij de coöperatieve kelder en deed zijn eerste oogst met de hulp van een team van gerenommeerde oenologen en onder het toeziend oog van zijn vader in Lamarque. Dit is een uitzonderlijk terroir dat deels is overgenomen van Château Montrose en deels van Cos d'Estournel.

Prijs vanaf €24,2

Bekijk wijnfiche

Kleur Rood
OorsprongHet is erg gevarieerd, want het bestaat uit verschillende percelen die over het algemeen een heel duidelijk karakter hebben. Over het algemeen kunnen we zeggen Graves Garonnaises (75%) en klei-kalksteen (25%).
Druif65 % cabernet sauvignon, 33% merlot & 2% petit verdot
VinificatieMet de hand sorteren in de wijngaard, een aanplant van 10.000 wijnstokken/ha en een lage productie van 40 en 50 hl/ha zorgen voor een gezonde, geconcentreerde oogst in de winery. Traditionele Médoc vinificatie in temperatuurgecontroleerde roestvrijstalen vaten, gevolgd door 12 maanden rijping in eiken vaten. 30% nieuwe eik zorgt voor structuur, elegantie en evenwicht, waarbij de houtachtigheid perfect onder controle wordt gehouden.
DegustatieDeze wijn kenmerkt zich door een neus van rood fruit en kruiden, een soepele en open aanzet en hij heeft rijpe tannines. Alles is elegant, gebalanceerd, met een perfect geïntegreerde vatrijping.
Houdbaarheid10-15 jaar
Ideale serveertemperatuur16-18 °C
Suggesties gerechtenIdeaal bij rosbief en gegrilde ribsteak.
  • Hazenrug
  • Geroosterde kwartels
  • Kalfsniertjes met mosterdsaus
  • ...

Over het domein:

Château Graves de Pez, Saint-Estèphe

Deze kleine eigendom van 3,5 ha in St Estèphe, is gelegen in de herkomstbenaming "Pez", in de buurt van de kastelen Montrose en Cos d'Estournel. Het is zeldzaam geworden om een betaalbare Saint Estèphe te vinden te midden van de grands crus. Zijn jonge eigenaar, Maxime St-Martin, kleinzoon van de regiseur van Château Lafon Rochet, streeft ernaar om de reputatie van zijn kasteel te verhogen, met de hulp van Eric Boissenot (consultant-oenoloog van o.a. Château Latour, Lafite, Margaux en Léoville Las Cases). De wijn is zeer elegant en goed uitgebalanceerd dankzij een perfect gecontroleerde vatrijping. Hij kan reeds vrij jong gedronken worden.

Accessoires

U kan geen accessoires bestellen zonder wijn.